Mesinädalate põiepõletik

Mesinädalate nn. põiepõletikku esineb tegelikus elus kidlasti rohkem, kui sellele mõeldakse ja diagnoositakse. Patsient teab vaid ise, kas kaebused on seotud klassikalise mesinädalaga või lihtsalt uue partneriga. Kaebused on seotud ebamugavusega urineerimisel, mille sümptomi nimetus on düsuuria: valulikkus, kipitus, sügelus ureetra piirkonnas, valulikkus urineerimisel, urineerimistung jpm. Kui patsient pöördub selliste kaebustega (pere)arsti poole, määratakse reeglina uriinianalüüs. Tavaliselt ei leita patoloogiat ega ka põletikku.
Samuti pöörduvad naised sageli naistearsti juurde teise kaebustega. Nad kurdavad ebamugavusi vahekorra ajal. Sel puhul on tegemist düspareuuniaga. Ka need patsiendid on kogenud, et mitmete põletiku-uuringute järgi patoloogiat ei leita. Seega, kaebused on seotud erinevate ainulaadsete organismide mikrofloora segunemisega, mis peremeesorganismis võib põhjustada ebamugavust ja eelpool nimetatud kaebusi.
Soovitused: jälgida intiimhügieeni, kasutada apteegi intiimhügieenivahendeid, näiteks intiimpesugeeli Dercome Femme, vajadusel libiaineid, näiteks Gleitgelen või Kamasutra jm. Kui need abinõud ei aita, kaebused süvenevad ja on kestnud üle nädala, tuleks pöörduda naistearsti poole täiendavateks põletiku-uuringuteks. Soovitan olla positiivne ja tervislik ning nautida mesinädalaid, kuid teha ettevalmistusi ebamugavuste vältimiseks. Arukas oleks eelnevalt mõelda soovimatu raseduse ärahoidmisele ja ka soovimatute sugulisel teel levivate haiguste ärahoidmisele.

Loe ka - mesinädalate haigus siit!

naistearst G.Litter,
vanemarst